Po Teplicích suchou nohou

I za deště je možné poznávat suchou nohou Teplice a okolí. Přesvědčily se o tom v pátek 8. června 2012 děti, které přišly na soutěžní odpoledne v Salesiánském středisku Štěpána Trochty. Na sedmi stanovištích se formou her seznámily se zajímavými teplickými místy, ve kterých mohou trávit volný čas. D

Zimní oblast Bouřňáku připomnělo stanoviště, u kterého musely děti přejít trasu na dřevěných lyžích. Svatomartinskou štolu pro změnu symbolizoval látkový tunel, jímž děti prolézaly na druhou stranu pro kus „cínu“. „A já už vím, jak poznám hlavní silnici,“ chlubí se dvanáctiletý Patrik, který chodí do střediska již přes rok, „policajti nás tu učili dopravní značky.“  Největší pozornost dětí i jejich rodičů však přitahoval klaun jako symbol teplického divadla. Soutěžní odpoledne vyvrcholilo společnou diskotékou. 

Během každého školního roku pořádá Salesiánské středisko Štěpána Trochty několik podobných akcí určených pro širokou veřejnost. Nejbližší z nich s názvem Pavoučí den se uskuteční 22. června 2012 v Zámecké zahradě. Na lanové aktivity jsou zváni děti, mladí lidé i jejich rodiny.

                                                                                   

                                                                                            Jana Švecová