Podzimní ohlédnutí

Zprávy ze Salesiánského střediska Teplice

V pěkných  podzimních dnech jsme se s dětmi připravovali na  akce, na které jsme se už delší dobu těšili a tak nám náladu  nepokazil ani občasný déšť. Především to byla výroba  podzimní výzdoby  do střediska a do Kulturního domu v Teplicích, kde jsme uspořádali 27.října  akci pro veřejnost: Halloweenská  párty s maškarním rejem.Tato akce byla jednou z ostatních akcí, které naše středisko připravilo o podzimních prázdninách.V  těchto dnech si přišlo změřit  do střediska své sportovní síly 23 dětí. Na akcích Iro men a Dívka v akci si děti užily soustu legrace a také mnohé překvapení co všechno už dokáží. Odpolední program byl většinou relaxační a proto děti s radostí přivítaly promítání filmů. Také ve středu 31.října děti shlédly film Lucie postrach ulice a odpoledne se vydaly do teplického Aquacentra. V prvním listopadovém víkendu proběhlo sportovní   soustředění, kterého se účastnilo celkem 10 dětí. Jeho hlavní náplní byl turnaj ve streeet basketbalu a výroba čajových stolků na kroužek  Čajovna. V neděli  9. listopadu se sešlo 11 dětí na  akci nazvanou Barevná neděle, kdy děti  pomáhaly batikovat polštáře do herny a vlastní donesená trička. Starší dívky připravily pro ostatní tiramisu a menší  děti kreslily obrázky do výtvarné soutěže Mikuláš chodí městem.Ve středu 12.listopadu  odpoledne si  mohli přijít zahrát  všichni ti, kteří mají rádi Člověče nezlob se a Pexeso. Radost nám udělalo umístění na  třetím místě ve výtvarné soutěži skřítek Podzimníček, o které se zasloužily  Sofie Žambulová a  Melisa Siváková. Gratulujeme.  

Pro děti, které se nejvíce chodily doučovat, jsme připravily odměnovou akci. Ti nejaktivnější se mohou těšit na návštěvu plavecké haly v Teplicích a malé překvapení.

Děti a zaměstnanci Salesiánského střediska Štěpána Trochty  přejí všem požehnané vánoční svátky a šťastný nový rok 2009.

                                                                                                               Dana Machová