Prague Cello Quartet s Jiřím Škorpíkem oslaví dvacetiny Salesiánského střediska mládeže v Praze

Pro velký zájem budeme koncert opakovat dne 18. května 2015. Tentokrát s narozeninovými hudebními dárky pro posluchače. Prodej vstupenek každý všední den na vrátnici Salesiánského centra (Kobyliské nám. 640/11, Praha 8)

Recenze koncertu zde: http://operaplus.cz/prague-cello-quartet-virtuozni-a-inteligentni-humor/

První setkání uměleckého komorního violoncellového ansámblu Prague Cello Quartet se skvělým zpěvákem 4TETU a zároveň fenomenálním skladatelem a aranžérem Jiřím Škorpíkem proběhlo na společném benefičním koncertu pro Salesiánské středisko mládeže v Praze – Kobylisích.

V pondělí 13. dubna 2015 v 19.00 hod v Salesiánském divadle prožijeme neobyčejný hudební zážitek, který nám zprostředkují výjimeční umělci českého hudebního světa.

Zeptali jsme se Petra Špačka, jednoho ze zakládajících členů Prague Cello Quartet:

Jak vás napadlo přizvat na koncert PCQ i pana Jiřího Škorpíka?
Od svých 14 let obdivuji 4TET, slyšel jsem je zpívat v rozhlase a okamžitě jsem si nechal poslat postupně všechna jejich CD. Nápad 4TETU vytvořit vokální kvartet mě přivedl na myšlenku založit violoncellové kvarteto. Později jsem měl několikrát možnost natáčet hudbu k filmům od Jiřího Škorpíka a ještě později jsem dostal příležitost přímo s Jiřím Škorpíkem vystupovat na několika koncertech. Spolupracovat s Jiřím Škorpíkem bylo moje velké přání, které se nyní vyplní. Na spolupráci a společné vystoupení se opravdu už moc těším.

Od roku 2010 hraje PCQ pravidelně každý rok na benefičních koncertech pro Salesiánské středisko mládeže v Praze – Kobylisích. Je vám blízká činnost salesiánů?
Velice rádi pomáháme dobré věci a tato je velice dobrá. Vždyť tato organizace v podstatě nemá v Praze rovnocennou konkurenci. Nabízí tolik skvělých aktivit a činností pro celé rodiny, děti a mládež. Ročně mají návštěvnost přes tisíc dětí. Myslím si, že starat se o děti a pomáhat jim, je i v dnešní době velice potřeba. Salesiáni pomáhají dětem a my zase jim, aby mohli pomáhat.

PCQ je známé svými veselými vtipnými glosami a zajímavými aranžemi skladeb. Ale i jejich provedením. Posluchači se na vašich koncertech smějí od začátku do konce.
Chystáte na tento benefiční koncert pro obecenstvo nějaké nové překvapení?
Já si myslím, že každý koncert je tak trochu i pro nás překvapením. Vždy nás napadne něco nového, co zakomponujeme do představení. A obecenstvo vše přijímá pozitivně a s nadšením. Naprosto nová bude naše spolupráce s Jiřím Škorpíkem, kde k čistě instrumentální produkci přibude i ta vokální. Vzniknou tak nová krásná aranžmá, kde využijeme nádherný hlas Jiřího Škorpíka.

Máte nějaké speciální pozvání pro zájemce o dubnový benefiční koncert v Salesiánském divadle?
Určitě nenechávejte rezervaci vstupenek na poslední chvíli, divadlo má omezenou kapacitu.
A rozhodně se máte na co těšit!

Z důvodu velkého zájmu proběhne repríza koncertu dne 18. května 2015 v 19.00 hod v Salesiánském divadle. Info a vstupenky: spackova@sdb.cz, tel: 283029311, 732938172. Cena 1 vstupenky – 200,- Kč.

Jiří Škorpík – zpěvák, interpret, dirigent, skladatel, klavírista, producent…
Na pražské konzervatoři studoval obor klarinet, klavír, saxofon, skladbu a pop–zpěv. V roce 2002 založil společně s Jiřím Kornem vokální kvarteto 4TET, kde působil zároveň i jako aranžér a producent. Za roky svého působení na české pop scéně se podílel na mnoha projektech našich předních producentů a interpretů, z nichž uvádíme pouze některé: Dracula, Hrabě Monte Cristo, Rodinná pouta, Golem, Krysař, Pozdrav z fronty, Kvaska , Blízká i vzdálená, Haňa Zaňa, Hvězdy jako hvězdy, SISA , Blízká setkání, Ve jménu lásky, Bílý kámen, Jedna jediná, Duety, Strážný anděl, Jdi za štěstím, Drive & Music, Nestih jsem říct, Ať žijí duchové II., Hlídač č.47 , Kanadská noc, Kouzla králů , 4TET – cd 1st., 2nd, 3rd ad. Kromě Jiřího Korna, Karla Gotta a Daniela Hůlky spolupracoval s umělci Jaroslavem Uhlířem, Zdeňkem Svěrákem, Helenou Vondráčkovou, Naďou Urbánkovou, Hanou Zagorovou, Ivetou Bartošovou, Lucií Bílou, Leonou Machálkovou a mnoha dalšími.

Prague Cello Quartet – čtveřice mladých violoncellistů tvoří originální a v České republice zcela unikátní hudební uskupení. Kvarteto debutovalo na podzim roku 2006 v Praze v paláci Žofín. Prague Cello Quartet vydalo dvě alba s názvy „No. 1“ a „Top Secret“. Obě alba zaznamenala značný úspěch mezi posluchači. Kvarteto vystupuje napříč celou republikou na koncertech, festivalech, plesech, vernisážích nebo při jiných slavnostních příležitostech. Kvarteto účinkovalo např. na Mezinárodním hudebním festivalu Petra Dvorského, na Celostátním setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou v roce 2012, kde hráli pro více než 1000 mladých lidí. Na Slovensku vystupovali na obdobném setkání v Ružomberoku před více než 3500 posluchači. Své koncerty pořádalo PCQ také v Národním divadle nebo v pražském Rudolfinu. Kromě České republiky vystupují cellisté i v zahraničí a v roce 2016 plánuje kvarteto turné po Japonsku.