Příběh jedné postní kasičky

Neuvěřitelný, ale pravdivý příběh jedné postní kasičky na podporu nového salesiánského centra ve Staré Zagoře v Bulharsku. Aneb co může být z basy piv, rozbitého mobilu a kindlu u toho, kdo se rozhodne být velkorysý?

Jára mně jakýmsi způsobem zapojil do projektu Postav školu a kostel. Dělal jsem fb stránky a taky sem si vystřihnul kasičku… Původně jsem neměl v plánu do ní něco dávat, ale to se změnilo.

Ještě před začátkem postní doby jsem kupoval basu piv, slavilo se všechno možný i nemožný, takže se to docela dost hodilo. Všichni pili na sekeru a když mně to začali vracet, tak už byl začátek postní doby… Tak si povídám: “Nedávejte to mně, déte to do kasičky…” Tak se v kasičce ocitly první 2 stovky.

Další věc – v sobotu před popeleční středou byl u nás masopust a já chodil s harmonikou a staral se o muziku – doopravdy mně to bavilo a nic sem za to nečekal. Jenže po skončení akce mně vrazili asi 6 kil. Tak sem na to čučel jesi jako vážně, a vono jo. Ok, řekl sem si, tady s těma prachama sem vůbec nepočítal – byly by to pro mě jakýsi prachy “navíc” … a vlastně by se nic nestalo, kdybych si je nenechal. Nevím proč, ale vzpomněl sem si v tu chvílu na kasičku postav školu a kostel, co mně leží na stole a rozhodnul se – dám ty prachy do ní. A nezůstalo jen u téhle věci. Řekl jsem si, že každé další prachy, které se ke mně dostanou během postní doby jen tak náhodou a budou pro mně “navíc”, dám zase do své postní kasičky.

No a nestačím se divit. Týden nato jsem našel v metru mobil – někomu spadnul a ležel na zemi asi na 5 částí. Tak sem ho poskládal a vrátil majitelovi… Už sem se loučil, když mně do ruky cpe další 2 kilča – pré za poctivost… Ok, další přírůstek do mé pokladničky.

Další týden du náhodou kolem vrátnice, kde se řeší “závažné” problém – paní vrátný se špatně dohodly a najednou není, kdo by za ně zaskočil. Bohužel – všimli si mně… A pré ať vyřídím ostatním, jesi by někdo neměl čas na 4 hoďky na té vrátnici být. Nechtělo se mně ostatní překecávat, vím jak to obvykle dopadá, tak sem se nabídnul sám. Stejně jsem měl v plánu učit se na zítřejší test, a tak jsem si vzal učení sebou a… problem solved… honorář – 200,- … Je to zajímavý, jak se ty prachy najednou schází… tak uvidíme, jaký bude pokračování 🙂

Už skoro rok se snažím prodat kindl. Vyhrál sem ho na jedné soutěži a zjistil sem, že ho nevyužiju, nechtěl ho ani nikdo z nejbližších kamarádů, kterým bych ho věnoval. Takže jsem se začal všude možně ptát po případném zájemci. Bavím se náhodou s jedním týpkem od nás z fakulty a nevim už jakým způsobem, ale přinde řeč na kindly… a já že potřebuju jeden prodat… a on že potřebuje jeden koupit :D… Ok … tentokrát závratná částka 1500,- Kč.

Suma sumárum … 2651 peněz na konci postní doby aneb postní almužna studenta.

Chcete se také připojit?

Chcete také podpořit začínající stavbu nového salesiánského centra ve Staré Zagoře v Bulharsku? Proměnit plody postní doby v almužnu? Je to velmi snadné. Do neděle 27.4.2014 je možné se zúčastnit i malé soutěže.

informace o projektu: http://postavskoluakostel.cz/

odevzdávání podpory: http://kasicka.postavskoluakostel.cz/

Srdečné díky všem podporovatelům a přátelům!