Proběhly Dny romské kultury

Přes 80 účastníků se zapojilo do oslav Mezinárodního dne Romů, který připadá na 8. dubna. Od 2. do 4. dubna měly děti i jejich rodiny možnost přidat se k výtvarnému, kuchařskému a tanečnímu workshopu. Vzhledem k nepříznivému počasí byl závěrečný Multikulturní den přeložen na pátek 10. května 2013.

„Bylo to nádherné, seznámili jsme se s novými lidmi a vyměnili si všechny naše taneční dovednosti,“ svěřuje se šestnáctiletý Milan, jeden z účastníků oslav. Největší úspěch sklidil taneční workshop „av the khelel“ (v překladu z romštiny „pojď tančit“), který přilákal 81 účastníků.  Zapojily se taneční soubory Evy Bundové a Milana Tomkoviče z Duchcova, taneční soubor Doroty Holubové z Trnovan-Teplic a taneční soubor Stanislavy Schöpkové ze Salesiánského střediska Štěpána Trochty.

„Atmosféra na všech workshopech byla výborná, těšíme se už na závěrečnou galaakci a tancování na dvoře našeho střediska,“ shrnuje své pocity hlavní organizátorka, Amálie Holubová. Tento Multikulturní den jako vyvrcholení třídenního festivalu byl vzhledem k chladnému počasí přeložen na pátek 10. května 2013. Kromě výstupů z předcházejících workshopů se návštěvníci mohou těšit na hudební vystoupení, nebude chybět čardáš, španělský tanec, romská hymna na saxofon v podání Ondřeje Gizmana a také hry a soutěže pro děti.