Salesiáni učí i pomáhat

Jedni z prvních pomocníků po požáru na prosetickém sídlišti byli ze Salesiánského střediska.

O pomoci jsem se dozvěděla vlastně náhodou. Kolegy Pavla Špiváka jsem se ptala, jak si odpočinul ve volných dnech na přelomu roku. S úsměvem a nadšením mi vyprávěl, jak ho potěšili „jeho“ kluci ze sportovního kroužku. 

Stejně jako i my ostatní se dozvěděl o požáru na prosetickém sídlišti. Rodinu znal, a když je oslovil s nabídkou pomoci, zjistil, že nejdříve je nutné byt očistit od kouře a opravit zdi. 

Přizval kolegu Jirku Čonku a dva klienty střediska. Připojil se k nim i učitel místní základní školy. Jak sám Pavel řekl, hned na to vlítli. Očistili zdi, sundali zbytky obložení na stropě, opravili ohořelá místa a vymalovali.

„Byl jsem na ty své kluky neskutečně hrdý, jak makali…“, říkal Pavel Špivák. A my ze střediska dodáváme: „Jsme pedagogové a sociální pracovníci, důležité pro nás je být i příkladem našim klientům.“

A to se o letošních vánočních prázdninách opravdu povedlo. Je prima, když kluci pomáhají při drobných opravách ve středisku. Učí se přitom nové dovednosti, které využijí při úpravách vlastního bydlení. Jsme rádi, že se děti pravidelně zapojují i do úklidu okolo středisek. Učíme je mít zájem o místo, kde žijí.

A děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.