Setkání s jazzovým pianistou

Světově úspěšný klavíristaTomáš Kačo inspiruje mladé lidi z vyloučených lokalit k následování svých snů.

Na svátek sv. Martina se na Hudební a taneční fakultě AMU uskutečnilo neformální setkání úspěšného romského klavíristy Tomáše Kača s osmdesátkou dětí a mladých lidí z vyloučených lokalit, kteří se za ním sjeli do Prahy z celé republiky. A také z našeho střediska.

Tomáš, který pochází z podobných poměrů, vyprávěl svůj inspirativní příběh a motivoval mladé posluchače, aby se nebáli jít za svým cílem, který se někdy může jevit jako nesplnitelný sen.

Tomáš Kačo pochází z Nového Jičína, kde vyrůstal společně s jedenácti sourozenci v malém bytě. Na klavír začal hrát v pěti letech, přestože až do jedenácti neznal pořádně noty. Přes obavy rodiny si prosadil studium na ostravské konzervatoři, odtud již vedla cesta do Prahy na Hudební a taneční fakultu AMU, kde studoval nejdříve ve třídě Borise Krajného, poté u Iva Kahánka. Svůj americký sen si začal plnit na prestižní Berklee College of Music v Bostnu, kterou absolvoval s červeným diplomem za dva roky. Dnes hraje, skládá a učí v Los Angeles, před nedávnem vyprodal slavnou síň Carnegie Hall.

Neformální setkání se uskutečnilo díky spolupráci HAMU, nadace Albatros a organizace Člověk v tísni.