Shrnutí pololetí 2012/2013 v Proseticích

Konalo se u nás 17 kroužků – výtvarka, počítače, sportovky, čajovna, nábožko, herečák, a tancování. Navštěvované v průměru zhruba 12ti dětí na hodinu kroužku, nepočítám-li individuální kroužky jako kytara, hiphop, klavír, doučování a předškolní klub Motýlek.

Nejvíce navštěvují kroužky děti ve věku 9 – 13 let.

Toto pololetí se díky kroužkům dobře prezentovalo středisko navenek, účastí v různých soutěžích.

Účast v několika výtvarných soutěžích, výhra v soutěži Don Bosco (naše koláž teď putuje se sochou DB s ostatky po celém světě). Pořádání soutěže Namaluj svého Anděla, která se vyvedla (účast 97 obrázků).

Hip-hopová skupina Descontrol natočila cédéčko a pořádali jsme jeho křest. Natočily se 2 videoklipy a máme hodně nových zájemců, co chtějí chodit do hudebny nahrávat svou tvorbu.

Taneční skupina Pink Roses vystupovala v kostele, na různých tanečních soutěžích, v kamionu Coca Cole, farním plese a získala třetí místo v soutěži Dance Cup. Pěvecké duo Angel Twins a raper Fedy a Rasch se také prezentovali při různých vystoupeních.

Hereckému kroužku se povedlo secvičit divadelní představení Malý princ a zvítězit v soutěži psaní pohádky.

Z akcí, které pořádáme většinou v pátek, se konaly různé diskotéky (zahajovací, haloweenská, mikulášská, silvestrovská). Další oblíbené akce byly: plavecká, pečení, turnaje ve středisku, kino… Často jako odměnové akce za největší počet nasbíraných bodů (za účast na kroužcích, pomoc…). Uskutečnili jsme i odměnovou akci pro děti, které se nejvíce za pololetí účastnili kroužků.

Pořádali jsme tři přespávací akce ve středisku – soustředění herečáku, dva programy z projektu One a téma kyberšikana.

Za pololetí se konalo 35 akcí.

Jsme také zapojeni spolu s dalšími středisky do již zmíněného projektu One – podrobnější info zde:  http://frystak.sdb.cz/clanky/vikendove-akce/one-setkani-stredisek-v-jednom-projektu/

Lucie Rupprichová