Sport je zkrátka super

O podzimních prázdninách jsme na Luně uspořádali turnaj ve stolním tenise pro malé i větší návštěvníky našeho střediska.

V kategorii mladších se aktivně zúčastnilo 9 soutěžících – nebyli sami, protože okolo pobíhalo několik menších, kteří se sice dožadovali zařazení do turnaje, ale v jejich rukou si pálka ještě dělá, co chce. Proto nehráli. Starších si zahrálo šest. Bylo zajímavé vidět děti i mládežníky, kteří za poslední půlrok nebo rok udělali opravdu veliký posun – v technice hry, v myšlení při ní, ale také v ovládání emocí.

Sport vás zkrátka učí mnoho věcí – práci na sobě, pravidelnosti, smyslu pro fair play, učí nás prohrávat a přemýšlet o sobě. Tedy učí nás důležité věci pro život. A toho všeho bylo možné si ve středu všimnout.

Díky všem za účast a gratuluju vítězům. V kategorii mladších se vítězem stal Martin Lučka a kategorii starších ovládl Honza Daduč.

Během podzimních prázdnin jsme ve středisku uspořádali i akci nazvanou Zpátky do minulosti. Během odpoledne jsme promítali fotky starších akcí pořádaných střediskem. Některé děti k nám chodí, již od předškolních let. Bylo hezké pozorovat, jak děti při fotkách vzpomínají, co všechno se střediskem prožily.

Společně jsme o prázdninách navštívili i sportovní centrum Metropole, kde si děti mohly zahrát bowling. Akce se zúčastnilo 11 dětí ve věku od 6 do 13 let. Nejlepší hráč z každého družstva byl oceněn potleskem.