Sportovní hry v Teplicích-Trnovanech

V sobotu 29. března bude teplické sídliště Trnovany dějištěm her pro děti. Účastníci se utkají ve vybraných disciplínách a ověří si nejen svoji fyzickou kondici, ale také vlastní um a dovednosti. Program startuje ve 14:00 hodin u Salesiánského střediska Štěpána Trochty na Luně v ulici Jana Koziny. Herní areál bude vybudován v okolí střediska.

„V letošním olympijském roce chceme dětem připomenout, že není nejdůležitější vyhrát a být vždy první, ale především soutěžit s nadšením, radostí z pohybu a v rámci předem dohodnutých pravidel. Také v běžném životě by všichni měli hrát fair-play a umět pomoci druhým i přes to, že když někomu pomohou, nemusí vyhrát. Budou ale mít dobrý pocit. To je také to, co učíme děti a mládež v našem středisku“, uvedla ke konání her ředitelka střediska Vendulka Drobná.

Účastníci her se mohou těšit na hokejový slalom, curling či originální horizontální horolezectví. Celkem bude připraveno 8 stanovišť. Na vítěze čekají kromě medailí i sladké odměny. 

Na přípravě programu se podílejí pracovníci teplického Salesiánského střediska Štěpána Trochty spolu s občanským sdružením SADBA. Tato pražská organizace školí a vysílá dobrovolníky, kteří po dobu jednoho roku pracují v zařízeních pro děti a mládež v Africe, Indii, Mexiku či dalších zemích světa. „Práce v těchto zemích je náročná a dobrovolníci se na ni připravují několik měsíců,“ objasňuje dobrovolnický program jeho koordinátor, Jaroslav Vracovský. „V  rámci přípravy musí vždy připravit i praktický program pro děti. V Teplicích jsme byli již několikrát a za spolupráci s tamějším střediskem jsme velmi rádi.“

SADBA stojí také za rozvojovými projekty Adopce nablízko a Darujme vzdělání. Projekt Adopce nablízko je založen na školení a vysílání dobrovolníků do mnoha zemí světa, kde pomáhají chudým a znevýhodněným dětem. Projekt Darujme vzdělání umožňuje zakoupení dárkových poukazů, které pomáhají odstraňovat konkrétní bariéry vzdělávání v rozvojových zemích, kde dobrovolníci SADBY působí. Více informací o projektech Adopce nablízko, Darujme vzdělání a občanském sdružení SADBA naleznete na stránkách www.adopcenablizko.cz, www.darujmevzdelani.cz a  www.sadba.org.

Fotogalerii z již proběhlé akce naleznete ZDE.