Akce a tábory

Vyrážíme na akce i mimo střediska a vy si můžete přečíst, co prožíváme.

Prázdniny ve středisku Prosetice
Přes prázdniny se u nás konalo několik zajímavých přespávaček. Začalo to IQ Výletem, kdy jsme se s dětmi vypravili do liberecké IQ Landie. Dále prázdniny pokračovaly akcemi, jako Česko na dlani (výlet do Boheminia); Výlet za vodou, (návštěva několika vodních atrakci na teplicku) a Cesta do Děčína, kam se děti vypravily navštívit místní ZOO. Další v pořadí byla pražská ZOO a Muzeum alchymie nazvaná Zpátky do minulosti, kde si děti vyzkoušely, jak to vypadalo ve středověku; Noc v pralese, kde si otestovaly svou odvahu a strávily pod širákem. Další přespávačka se jmenovala Na
tři ostré vrcholy. Tam vyrazily přednostně děti z kroužku Turisťák a naštívily tři známé vrcholy Českého středohoří – Milešovku, Ostrý a Lovoš.
Jako poslední proběhla zábavně naučná přespávačka Všichni na jedné lodi, kde pro děti byla připravena zábava na téma pevnosti Boyard.
Prázdniny byly opravdu nabité aktivitami, při kterých děti mohly procestovat zajímavá a zábavná místa, užít si čas se svými kamarády
a vedoucími. Pomalu se blížíme k začátku školního roku, kdy nám všichni opět usednout do školních lavic. Přeji tedy všem dětem úspěšný návrat do
školy a dospělým hodně štěstí při ranním probouzení a domácích úkolech.

Adéla Štulíková

Prázdniny ve středisku Trnovany
Ve středisku i letos probíhalo mnoho letních akcí. První takovou událostí byla Prázdninová přespávačka s Danou a Míšou. Společně s vedoucími se děti vydaly na výlet do ZOO Chomutov, kde si mimo prohlídky zvířat také poslechly poutavou přednášku o výrobě mouky a pečení chleba.
Po přespávačce následoval střediskový tábor, nesoucí název Tajemný poklad Indiánů v Olešné. Na programu bylo mnoho zajímavých aktivit – od batikování triček až po prohlídku Báňské záchranné služby a SDH Stráž pod Ralskem.
Léto v sídlišti I. měly letos na starosti vedoucí Dana s Evičkou. Celý týden
jezdili účastníci na výlety po našem kraji i dál. Děti zažily dobrodružství
při hledání pokladu v Krupce, dozvěděly se mnoho poutavých informací
v Lodním muzeu Děčín nebo měly možnost prohlédnout si porcelán na
zámku v Klášterci nad Ohří.
Týden poté následovala Přespávačka plná zábavy. Společně s vedoucími Eliškou a Evou vyrazily děti na celodenní výlet dvoupatrovým vlakem do Mirákula. Je to zábavní park plný lanových prolézaček, vodního světa, trampolín, houpaček i dětské ZOO. Výlet měl u dětí obrovský úspěch, a tak je možné, že si ho vedoucí společně s dětmi v budoucnu zopakují.
Předposlední akce nesla název Léto v sídlišti II. Pod taktovkou vedoucích Míši a Elišky byla plná celodenních výletů a zábavných aktivit. Děti se vydaly do Jump arény v Ústí nad Labem, kde pod vedením trenéra zkoušely profi skoky a absolvovaly i propracovaný trénink. V týdnu se děti také podívaly lanovkou na Větruši, do ZOO Praha nebo na faru opékat buřty. Nejen, že se nám vydařily výlety, ale také počasí nám přálo; tento týden byl totiž nejteplejším týdnem léta, a tak jsme také trávili mnoho času u vody.
Léto v sídlišti III. s vedoucí Káťou a Evičkou bylo poslední akcí pro mladší. Děti byly společně s vedoucími na Kamencovém jezeře v Chomutově, vyzkoušely minigolf v Bílině i 3D bludiště a koupaliště v Oseku. Akcí tak uzavřeli prázdniny ve středisku a my se na všechny děti těšíme zase v novém školním roce; brány střediska se dětem otevřou 1. 9. 2020.

Eliška Fialová