Světový den laskavosti

Nadace Karla Janečka oslovila děti, aby si vyzkoušely vykonat nezištný laskavý skutek v rámci Světového dne laskavosti. Cílem happeningu bylo zviditelnit důležitost tématu laskavosti v současném světě a inspirovat veřejnost.

Vzpomenete si, kdy se na vás naposledy někdo „jen tak“ vlídně usmál? Kdy jste zaznamenali ve svém okolí úplně obyčejný laskavý skutek? V dnešní uspěchané době, v níž sotva zvládáme každodenní povinnosti, většina z nás nestíhá sledovat, jak se k sobě lidé chovají. Často se stává, že obyčejné laskavé skutky bereme jako samozřejmost. V Nadaci Karla Janečka věří, že by se měly stát přirozenou součástí lidského života. Proto je chtějí vyhledávat, poukazovat na ně a „laskavce“ odměňovat.

V rámci Světového dne laskavosti (13. listopadu) vyhlásili výzvu „Jsem laskavec“, do které se zapojilo na 400 škol a jiných organizací. Vybíraly z těchto laskavostí:

Ukliďte okolí své školy či si vyberte jiné libovolné místo. Uspořádejte sbírku starého oblečení a věnujte ho potřebným. Najděte si ve vašem okolí zvířecí útulek a nabídněte jim svoji pomoc. Udělejte radost lidem z Domova pro seniory – například jim něco upečte, nacvičte divadelní představení apod.

Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích se k výzvě „Jsem laskavec“ zapojilo hned několikrát.

Děti ze střediska v Proseticích uklízely své okolí.

Farní klub zazpíval pacientům Nemocnice Teplice.

Mládež z hudebního kroužku v Trnovanech zahrála pro radost lidem ve stacionáři v Proboštově.

Děti ze střediska Trnovany rozdávaly úsměvy a přáníčka.