Tábor v Osečné

27 účastníků a 5 vedoucích aneb Tábor plný indiánů v posledním červencovém týdnu.

V táboře nás přivítal náš indiánský náčelník a šaman, kteří nás v tee-pee rituálním obřadem přijali do indiánského kmene. Také jsme hrou ulovili zvířata a všechna jsme zahnali zpět do ohrad. Poté jsme si upekli buřty na ohni a vyřádili se na dětské lanovce, prolejzačce a trampolíně. Před usnutím jsme si zazpívali.

Další den pokračoval výrobou indiánských předmětů: vyrobili jsme si čelenky a batikovaná ponča. Také jsme si vymysleli názvy týmů a jednotlivých indiánů – objevili se tu například Makakové a také tu potkáte Žlutou Růži, Střední Kykev nebo Chytrou Ikeu a mnoho dalších. Vymýšleli jsme také kmenové pokřiky a tance.

Třetí den jsme si užívali her – tag ragby, divadelní scénky, kvíz o Osečné, hledali jsme například SPZ aut, počítali okna radnice, kdy jede autobus do Liberce nebo jsme také s místními lidmi měnili sušenky za jakoukoli jinou věc. Všechny lidi jsme rozesmáli a všichni s námi rádi měnili. Tento den byl také ve znamení odvahy – nechali jsme se popálit kopřivami, polít ledovou vodou a lovili jsme kuličky v kyblíku plného neznámých věcí.

Na čtvrtý den byl naplánován celodenní výlet až na vrchol Ještědu! Cesta byla cca 9km a povětšinu do kopce. Nahoře jsme si užili výborný výhled. Dolů jsme s částí dětí jeli lanovkou a druhá část jela dolů na terénních koloběžkách a střílela v indiánské vesničce z luku. Vrátili jsme se vyčerpaní, ale bavilo nás to. Den jsme zakončili v kostele na mši, na kterou nám pan farář pozval i indiánku, která táboří několik km od nás. Pověděla nám o životě indiánů různé detaily a naše děti to moc bavilo.

V úterý jsme vyráběli pohled, který jsme nakonec jako indiáni opalovali. Zahráli jsme si spoustu her a vyráběli i indiánské sekery.

Další parádní den nám začal celodenním výletem do IQ Landie a aquaparku v Babylonu v Liberci. To jsme si parádně užili. Po cestě zpět jsme trochu zmokli, ale to nám nevadilo, byla legrace. Večer jsme si opekli buřty na ohni a zazpívali si.

Ve čtvrtek jsme vyráběli indiánské kmenové totemy, stříleli jsme z luku a vzduchovky, vyráběli jsme si upomínkové předměty lísteček na krk, chrastítko, sekyrku, pončo, čelenku, dřívko na krk a spoustu dalších věcí! Jsme šikovní 🙂