Tábor ve Španělsku

 Vzpomínky účastnice tábora pro děti ve Španělsku

Tábory ve Španělsku jsou skvělou příležitostí zažít něco nového (a často dobrodružného), zároveň si procvičit španělštinu a udělat něco pro druhé. Této akce se lidé ze zahraničí účastní jako dobrovolníci, takže na táboře fungují více méně jako plnohodnotní vedoucí. Avšak bez znalosti španělštiny to moc nejde.

Španělé jsou lidé velmi družní, veselí a hluční. A takové jsou i jejich tábory. Užijete si spoustu legrace a křiku, ať už se jedná o společné jídlo nebo hry. S dětmi trávíte prakticky veškerý čas, takže to v určitých momentech může být i dost náročné, protože není moc času na odpočinek. Navíc pro „našince“ je potřeba trochu přehodit režim na fungování dlouho do noci, oběd ve dvě odpoledne a večeři od devíti do jedenácti. 

Dva týdny, které jsem na jednom táboře blízko Pyrenejí strávila je jedna z nejúžasnějších zkušeností, které mám ze zahraničí. Poznala jsem spoustu skvělých lidí, užila jsem si netradiční hry, byla jsem v překrásných horách a zažila Španělsko opravdu do hloubky. Rozhodně se tam chci ještě někdy podívat! Tábor tam doporučuji každému, koho to jen trochu láká.

 

Kateřina Lédlová