Únor v Trnovanech

aneb co jsme dělali

4.2.2011 se konal Bosco cup ve fotbale. Tato akce probíhala ve spolupráci obou středisek (Trnovany a Prosetice). Navíc se zúčastnili lidé z Krušnohorského divadla (pod vedením Jaroslava Hunky) a děti z dětského domova (Tuchlov). Celkem se zúčastnilo akce asi 70 účastníků od malých po dospělé. Hrálo se ve dvou skupinách – mladší (4 družstva) a starší (6 družstev). Místem konání byla tělocvična v Základní škole – Edisonova. Dětem se tato akce velice líbila.

11.2. – 12.2.2011 se konala víkendová akce na Luně. Hlavním tématem bylo Lidská práva, dětská práce, národnostní menšiny. Děti měly možnost přespat ve středisku, protože byl program do večerních hodin, který pokračoval druhý den od rána do poledne. Na akci si děti samy vyrobily potisk na tričko s motivem planety Země. Společně trávily volný čas, připravovaly jídlo a hrály hry. Akci chtějí zopakovat.

14.2.2011 jsme oslavili svátek sv. Valentýna velkolepou diskotékou.

15.2.2011 Výroba svíček v Arkádii. Děti viděly přípravu vosku, barvení, rozehřívání a lití vosku,  hotové svíčky a další výrobky Arkádie (mýdla, papírové košíčky, přáníčka atd.) Dětem se akce líbila, protože měly možnost vidět jakou práci dá vytvořit výrobek z vosku.

16.2.2011 se konalo Soutěžní odpoledne. Mezi hry patřilo město, jméno, … dále hra Aktivity, židličkovaná, páka atd. Cílem akce bylo rozšíření slovní zásoby a rozvoj verbální a neverbální komunikace. Soutěží se zúčastnilo 10 dětí. Soutěžící byli rozděleni do čtyř skupin a s každou skupinou soutěžil i jeden z vedoucích. Děti se při hrách zasmály a hry je bavily.

17.2.2011 Jsme jeli na výlet do Ústí nad Labem na zámeček Větruše.  Lanovkou jsme vyjeli až před  Větruši, vystoupali na rozhlednu a proběhli se v přírodním bludišti, které je vedle zámečku. Bylo chladno, ale nepršelo a tak jsme se vydali po turistické značené trase k Vaňovskému vodopádu. Dětem se výlet líbil a chtěly se neustále fotit.

18.2.2011 Plavání v Aquadromu v Mostě. Tato akce byla nabídnuta dětem o jarních prázdninách. Šlo o jednodenní výlet do Mostu. Cílem akce byla návštěva aquadromu, který nabízí řadu vodních atrakcí. Na výlet se přihlásilo 10 dětí ze střediska v Trnovanech, plus 7 dětí z Jeníkova. Akce začínala v 9:45 hod na Luně, návrat z Mostu byl v 16:45 hod. V Mostě se nám dokonce podařilo absolvovat cestu z nádraží do bazénu a zpět pěšky, což považuji za dobré, protože jsme si dokázali, že se nemusíme všude jen vozit autobusem. 

 

Miluše Lifková