Už tam budem?

Sotva jsme vystoupili z autobusu na Měděnci, ozývalo se co chvíli toto zvolání. Co naplat, děti se těšily, až tam budeme, ale kde vlastně??

Povím vám to pěkně od začátku. V pátek při krásné bouřce se do střediska sešlo pět kluků, kteří měli touhu poznávat krásu hor. Sbalili jsme si batohy, rozdělili kdo vezme stan, kdo kotlík, kdo jídlo a vyrazili na vlak. Ten měl zpoždění 10 minut. To nám nevadilo, na přestup máme 30 minut, ale ouha… zpoždění se nabíralo a nabíralo… až jsme do Klášterce nad Ohří přijeli asi 3 minuty před odjezdem autobusu. „Nasadit batohy a utíkat na nádraží“… rozkaz zněl jasně, ale kde to nádraží je??? Ochotní lidé nám poradili a my uháněli. Jenže… žádný autobus tam už nebyl. Začali jsme tedy vymýšlet náhradní plán, když tu po 10 minutách přijel autobus a světe div se, jel tam, kam jsme potřebovali. Prostě měl zpoždění. Nastoupili jsme a díky silnému motoru jsme stoupali výškové metry.

Na Měděnci jsme vystoupili a našli značku, náš cíl byl Klínovec. Z Měděnce je to coby kamenem dohodil a zbytek došel pěšky, tudíž asi 16 kilometrů. Vyrazili jsme tedy a když se začalo stmívat, našli jsme si krásné místečko na spaní, rozdělali stany a zapálili oheň. Opekli jsme si špekáčky a raději šli rychle spát, přece jenom co kdyby se někdo objevil zpoza stromu.

Tři kluci ještě nikdy ve stanu nespali, tak to byl pořádný zážitek. Ráno nás probudilo sluníčko a následovalo rychlé sbalení, snídaně, čištění zubů u potůčku a hurá na cestu. Kolem poledne jsme vystoupali na Klínovec, dalo nám to zabrat, ale všichni to zvládli, nahoře nás čekal zasloužený oběd – polévka na vařiči chutnala úplně všem. Na rozhledně jsme se pokochali krásami okolí a už se těšili do Jáchymova. Tam byl pro kluky další vrchol programu a to bazén. Bohužel ne všichni lidé znají cestu a umí poradit a my zrovna při hledání značky narazili na pána, který nás poslal jiným směrem. Tak jsme si cestu ještě o kus protáhli ale s mapou a adrenalinem v krvi při prodírání se mlázím jsme na cestu narazili. Někteří 6-ti kilometrovou trasu do Jáchymova doslova seběhli, jak je lákal bazén, jiní opatrně našlapovali, ale dole jsme na sebe počkali a odměna byla jistá.

Nakonec jsme už jen povečeřeli ve vlaku a spokojení se vrátili domů.

Helena Janíková