V kostele můžete i letos načerpat klid a vánoční naději

Vánoční bohoslužby letos budou nahrazeny nabídkou individuální návštěvy kostelů. Bude v nich možnost zapálit si Betlémské světlo, prohlédnout si betlém anebo se zaposlouchat do milých vánočních melodií. Podrobnější rozpis najdete v přiloženém letáčku.

Bohoslužby na Štědrý den jsou oblíbené a tradičně je navštěvuje mnoho lidí, kteří si chtějí připomenout vánoční příběh o malém Ježíškovi. Letos je z pochopitelných důvodů počet osob na jedné bohoslužbě natolik omezen, že není možné vyhovět všem, kteří by se jich rádi zúčastnili.

Rozhodli jsme se tedy na Štědrý den otevřít kostely na několik hodin denně, ale bez bohoslužby. „Neradi bychom lidem o vánocích zavírali dveře před nosem, protože už se naplnil limit pro povolený počet osob.“ říká Radek Kuchař, salesián a správce teplické farnosti. „Otevřeme naše teplické i venkovské kostely na delší dobu, aby se lidé mohli postupně vystřídat a na každého se dostalo.“

Samozřejmě bude vstup povolen pouze v rouškách, k dispozici bude desinfekce a může se stát, že budete chvilku čekat před kostelem, až někteří z předchozích návštěvníků odejdou, aby nedocházelo k přílišné kumulaci osob v prostoru.

„V kostele si budete moci zapálit Betlémské světlo, o jehož distribuci se tradičně starají skauti, můžete si také prohlédnout postavený betlém, poslechnout si reprodukovanou hudbu a na chvíli se zastavit a načerpat klid.“ dodává Radek Kuchař. V každém kostele také bude přítomen někdo z kněží. „Můžete nás tedy oslovit a promluvit si o věcech, na které se už dlouho chcete zeptat, ale zatím jste neměli odvahu nebo příležitost :)“

Těšíme se na vás.