Velehradské slavnosti ve znamení vysílání: dobrovolníků i balónků

Projekt Adopce nablízko byl podporovaným projektem letošních jubilejních Velehradských slavností! Před páteční slavnostní bohoslužbou bylo v rámci projektu Adopce nablízko vysláno 10 misijních dobrovolníků. Vyslání doprovázela akce Balónkem na pomoc s výtěžkem na misijní dobrovolnictví.  Zakončena byla hromadným vypouštěním balónků na začátku čtvrtečního Koncertu lidí dobré vůle. Během akce se celkem prodalo 2.224 balónků.

Vyslání salesiánských misijních dobrovolníků probíhá každoročně již 9 let. Letos poprvé se tato akce spojila s oslavami příchodu našich věrozvěstů na Velkou Moravu,“ uvedl moderátor Libor Všetula (SDB) bohoslužbu vyslání dobrovolníků. Obřadem vyslání provázel otec arcibiskup Graubner. „Bylo to zvláštní, vůbec jsem nečekala, že obřad před takovým množstvím lidí dokážu prožít tak intenzivně,“ říkala po skončení v rozhovoru pro TV Noe Magda Braunerová chystající se do Bulharska. „Při vkládání rukou jsem vnímala jen sebe, otce arcibiskupa a Ducha svatého,“ dodala.

Akce Balónkem na pomoc byla unikátní nejen díky propojení  vyslání dobrovolníků a vypouštění balónků, ale také díky soutěži či webové aplikaci. Přihlášením se do aplikace máte možnost zjistit, kam váš balónek dolétl. Do hromadného vypouštění se zapojila i Miroslava Němcová nebo prezident Miloš Zeman. Prezentace Adopce nablízko byla spojena též s vernisáží a výstavou ve Stojanově gymnáziu. Ta bude na Velehradě probíhat v průběhu celého července.

Desítky tisíc návštěvníků letošních cyrilometodějských oslav tak měly možnost podpořit dobrovolníky zakoupením heliových balónků, dozvědět se informace o činnosti Adopce nablízko, sledovat slavnostní bohoslužbu vyslání, poslechnout si vyprávění a svědectví ex-dobrovolníků nebo ochutnávat jídla z míst dobrovolné služby.

Pokud ještě nejste členy Klubu Přátel, připojte se! Zapojíte se do díla, které mění životy mladých lidí, a stanete se členy našeho širokého týmu. Učiníte-li to během července, můžete také vyhrát zajímavé ceny v naší soutěži s Adopcí nablízko.

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Více informací o možnosti zapojení se do soutěže Adopce nablízko a o celém projektu naleznete na www.adopcenablizko.cz.