Velikonoční příběh v Teplicích

Na Velký pátek ožily Teplice Velikonočním příběhem, který připravila teplická Římskokatolická farnost ve spolupráci s naším salesiánským střediskem. Na Teplice se sice snášely kapky deště, my jsme však na nepřízeň počasí byli připraveni a sportovně-vzdělávací odpoledne pro děti a jejich rodiče jsme uspořádali pod skleněnou lázeňskou kolonádou u Domu kultury.

„Celé Velikonoce jsou spojeny s osobou Ježíše Krista, jehož ukřižování a zmrtvýchvstání jsou ústředními body velikonočních svátků. Ježíš je historická osobnost a považujeme za důležité seznámit s ním teplickou veřejnost i mimo naše kostely. Velikonoce jsou totiž největším křesťanským svátkem celého roku,“ uvedl ke konání akce teplický farář Jan Blaha.

U teplického Domu kultury bylo pro děti připraveno několik stanovišť, na kterých se dozvěděly více o osobě a životě Ježíše. „Jednotlivé úkoly připomněly důležité části jeho života od narození v Betlémě až po jeho smrt a tajemné vzkříšení, ve které věří křesťané,“ popsala soutěžní stanoviště ředitelka salesiánského střediska Vendulka Drobná.

Přes nepřízeň počasí se do soutěží zapojilo několik desítek dětí se svými rodiči. Nebylo možné je přehlédnout. Odcházely s úsměvem na rtech, lízátkem v ruce a vlastnoručně vyrobenou velikonoční plackou na bundě.

Děti se mohou již teď těšit na naši další akci v centru města. U příležitosti zahájení lázeňské sezony pro ně připravujeme v sobotu 31. května 2014 v Zámecké zahradě lanové aktivity. Sledujte naše webové stránky.

Jana Švecová


PS:
A kdo správně vyluštil v osmisměrce slovo “LEBKA”, má u nás příští Velikonoce malou sladkou odměnu 🙂