Víkendovka s Donem Boskem

Z pátku na sobotu proběhla v prosetickém středisku akce s názvem „Víkendovka s Donem Boskem“. Společně s dětmi jsme přespali ve středisku, kde pro ně byl připraven bohatý program….

Promítali jsme si film o Donu Boskovi, ale připraveny byly i různé soutěže na jiná témata. Asi nejvíce se dětem líbila soutěž zaměřená na tvořivost, kde měly za úkol vymyslet sci-fi postavu a jednoho z členů skupiny takto přetvořit. Mohly k tomu použít alobaly, izolepy, barevné papíry, krabice, brčka a další pomůcky. Svému výtvoru pak měly vymyslet jméno a speciální vlastnosti.

V sobotu byla ve znamení programu zaměřeného na hledání zaměstnání. Děti měly za úkol napsat si každý svůj životopis a najít si na internetu inzerát na pracovní místo, kam by se přihlásily. Vzhledem k věku dětí – téměř všechny navštěvují ZŠ, měly dovoleno do životopisu uvést školu, kterou by po ZŠ chtěly vystudovat a mohly si i napsat jednu libovolnou praxi. I přesto děti zjistily, že není jednoduché nějaký vhodný inzerát nalézt. Když měly životopis i inzerát vytištěný, šly na pracovní pohovor, kde jsme jim životopisy a vybrané inzeráty hodnotili vzhledem k tomu, jestli si vybraly pracovní místo, které by mohly vzhledem k informacím uvedeným v životopise vykonávat, atd. Bylo vidět, že se do hry všechny děti opravdu vžily, z pohovorů byly hodně nervózní, ale nadšení zvítězilo.

Fotografie z víkendovky si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.