Víkendovka s Maruškami na Luně

Plavecká, bowling, společné vaření i výroba cestovního blok-penálu nebo mikádo. To byly naše víkendové činnosti.

V pátek jsme vyrazili do plavecké haly, kde jsme se poznali s dobrovolníkem Martinem, který byl celou víkendovku s námi. Když jsme se ve vodě dost vydováděli, vrátili jsme se do prázdného střediska, kde jsme se společně navečeřeli a užili si večerní pohádku.

Sobotní ráno začalo sladkou snídaní, po ní jsme se pustili do výroby cestovního blok-penálu. Pár nadšenců se tvořením tak nadchlo, že vyrobili i srdíčka pro maminky, ale to už na nás čekal oběd. Maruška a já jsme připravili rajskou… mňam. Po obědě jsme se prošli po okolí Luny a užívali si sluníčko. Před večeří jsme ještě vyráběli věnec, který teď zdobí síť ve středisku, vyměnili jsme celou výzdobu na březnovou. Povečeřeli jsme a pustili se do turnaje v mikádu, někteří měli nacvičeno z minulé víkendovky, ostatní se rychle učili… Po hře nám byla odměnou krupičná kaše a večerní pohádka na „DOBROU NOC“, která byla srandovní, a děti se pořádně nasmály.

Nedělní ráno jsme se již tradičně pustili do úklidu spacáků a pak hurá k snídani, kakao s vánočkou je nejlepší snídaně. Dopoledne bylo pohotovější, hráli jsme různé hry, povídali si a doplňovali a kontrolovali nástěnku s doučováním. Nakonec nás čekal oběd a hurá na bowling.

Celá víkendovka byla strašně moc super a už se těším na další!!!

Nikola Oláhová