Víkendovka za polárním kruhem

Ve dnech 25.-27.1. léta Páně 2013 vyrazila naše polární expedice na nebezpečnou záchranou misi. Dozvěděli jsme se totiž, že známý polárník Umberto Nobile ztroskotal se svou vzducholodí a bloudí někde v blízkosti severního pólu.

První noc jsme strávili na polární stanici Podsedice, kde jsme objevili i první stopu. Expedice podstoupila prověrku, aby se v sobotu mohla vydat po stopách Nobileho. Nedaleko stanice u Music studia zanechal Umberto druhý vzkaz ze svého denníku. Nadále jsme nacházeli útržky z jeho denníku a plnili úkoly, které nám pomáhaly vyvarovat se jeho chyb.

V závěru expedice jsme našli dopis od polárníka Absolona Whisky, ve kterém psal, že Umberta nalezl mrtvého a pohřbil ho nedaleko potoka. U polárníkova hrobu jsme se pomodlili a vrátili jsme se na základnu.

Tam jsme se snažili o sebepoznání, abychom na rozdíl od Umberta dorazili ke svému cíli. K tomu nám pomáhali scénky, při nichž jsme měli možnost odhalovat různé typy temperamentu.

Při nedělním programu po mši si naše skupinka polárníků, kteří společně vyrazili již na čtvrtou výpravu vybrala název. Ve dvoukolové volbě zvítězilo pojmenování Kukujové. Kukuja bylo totiž jméno domorodce, který s dětmi strávil předcházející víkendovku.