Víkendovka za Sněhovou královnou

Teplickým krajem procházela v posledních únorových dnech Sněhová královna. Tato královna měla hrozivou moc; kam vkročila, srdce lidí jako by zledovatělo.

Děti z naší farnosti dostaly spolu s rozbitým zrcadlem vzkaz od dívky Gerty, jejíhož přítele Kaje královna proměnila svým chladem, aby pomohly Kaje zachránit.

A tak se vydaly na dobrodružnou cestu plnou velkých úkolů, při kterých musely prokázat „odvážné srdce hořící láskou“, protože jen takové srdce mohlo zlomit královninu moc.

V páteční podvečer hledaly ve ztemnělém šanovském kostele klíče k věži, kde byl ukrytý další vzkaz. Na místě odpočinku ve středisku Luna se podělily o své zásoby jídla a zakreslily si mapu na další den. Tentokrát je cesta zavedla na křídlech orla (lanovka) na Bludný vrch, odtud přes tajemný les, kde bylo nutno posbírat holubí vejce, až k ledovým vodopádům Sněhové královny. Poslední kroky je ochraňovala rozžatá svíčka a vzpomínka na ty, které mají rádi…Odvážné a milující srdce dětí královninu ledovou moc opravdu zlomilo a proměněná královna pozvala děti na svůj ples se zmrzlým sladkým překvapením.

Na nedělní mši sv. jsme modlitbou i písničkou poděkovaly Bohu za všechny krásné společné chvíle, na které budeme dlouho vzpomínat.

Věrka