Z ulice do studia - cesta pokračuje

Kdysi bloumali bez cíle po ulicích Teplic. Před několika lety se díky podpoře našeho střediska začali scházet v hudebně a zkoušet různé písně. Dali si jméno Descontrol. Minulý rok vydali své první CD. Díky usilovné práci představí v nejbližší době veřejnosti své nejnovější a v pořadí druhé CD s názvem Ex inferno (Z pekla).

„Mnoho lidí si peklo představuje jako čerty s ohněm,“ vysvětluje název nového CD Jiří Čonka, frontman skupiny a pedagog Salesiánského střediska Štěpána Trochty. „My peklo vnímáme spíše jako chladné místo bez citu. Životy mnoha lidí peklo připomínají, “ doplňuje dále.  Na první pohled působí písně pochmurným dojmem. Mluví o drogách, o zlu, zmatcích a jiných problémech dnešní společnosti. Text úvodního singlu Pochodeň – „Chci zažehnout tvé srdce, aby nebylo tak bezcitné“ – však naznačuje, že cíl alba je jiný. Skupina Descontrol chce svými písněmi povzbudit všechny, kteří se s podobnou životní beznadějí setkávají.

Album obsahuje 15 skladeb. Podíleli se na nich všichni současní členové skupiny Descontrol – kromě Jiřího Čonky ještě Patrik Doležal a Miroslav Čonka. Jako hostující členové v něm dále vystupují Štefan Mata, bývalý člen skupiny, a Jakub Fedák, mladý nadějný teplický hip-hoper.

Všechny skladby byly nahrány v Salesiánském středisku Štěpána Trochty, které se již mnoho let věnuje pedagogické a sociální práci ve prospěch ohrožených dětí a rodin na Teplicku.  O master se postaral Ondřej Žatkuliak. Album by mělo být hotové začátkem roku 2014.

Již teď je možné zhlédnout videoklip k úvodnímu singlu Pochodeň, níže nebo na oficiální stránce skupiny Descontrol http://www.youtube.com/user/DescontrolTeplice.

Kapela má své stránky i na sociální síti facebook.