Za sněhem i zábavou

12 dětí z Luny i z Prosetic našlo odvahu vydat se během jarních prázdnin na pět dní do Jablonce nad Nisou. A odvaha se vyplatila!

BĚŽKY: Přestože většina dětí stála na běžkách poprvé v životě, za dva dny ujely všechny děti přes 15 km. Téměř jsme neslyšeli u dětí tolik oblíbené „já už nemůžu, a kdy pojedeme domů?“. Důkaz? Třetí den bylo běžkování nepovinné. Přesto se většina dětí i přes bolavé nohy na běžky znova vydala. Podařená parta.

PROGRAM: Celý týden nás doprovázela postava Ježíše. Učil nás, že je důležité, jestli se v životě chováme dobře nebo špatně. Formou soutěží jsme putovali po biblické mapě od severu až na úplný jih Izraele. Děti si naživo vyzkoušely poslední soud a popovídaly si také s Marií, Ježíšovou maminkou, která nás přišla navštívit.

VOLNÝ ČAS: Moc ho nebylo. Ale kde se sejdou dívky a chlapci, není o zábavu nouze. Největší radost přinesla dětem návštěva jabloneckého bazénu s vířivkami, divokou řekou a dvěma skvělými tobogány. Bolavé nohy si takový relax opravdu zasloužily.

Prostě skvělý týden. Tak příští rok opět na běžkách.

 Za tým Jana Švecová