Život v síti - pátrání po stopách ztracené Nikol

O víkendu 31. března až 1. dubna se uskutečnila víkendovka skupiny Nepojmenovatelných – starších dětí z farnosti (4. – 9. třída) v Liběšicích u Loun. 23 účastníků zde sledovalo dramatický příběh Nikol – dívky, která utekla z domova.

Po náročné túře na místo určení se účastníci prostřednictvím policistky, která nám onen příběh přišla vyprávět, seznámili s Nikol a jejím deníčkem, který v jejím příběhu sehrál důležitou roli. Poté, co se seznámili s novými členy své skupiny, zjistili, že Nikol je normální dívka s normálními problémy a jedním velmi dobrým kamarádem. Nikdo však nevěděl, jaký spád dění na víkendovce nabere…

Druhý den se děti totiž dozvěděly, že Nikolin deníček zmizel – byl ukraden. Jak se ukázalo, její kamarád Marek deník nejen ukradl, ale jeho citlivý obsah zveřejnil na facebooku. Ve světle toho jsme se my rozhodli stvrdit své přátelství. Děti musely pracovat jako tým na splnění 30 úkolů, v čemž uspěli. Následně se naše skupinka dozvěděla, že Nikol kvůli tomu, co Marek provedl, utekla z domova. Přespala v lese, na což jsme si nezbytné přípravy vyzkoušeli i my. Úkolem bylo postavit si v lese úkryt. Účastníci úkol pojali různě. Někteří se pokusili větvemi zastřešit prostor mezi stromy, jiní zkulturnili jeskyňku ve skále. Po procházce a odpočinku následovaly další aktivity – povídání na téma kamarádství, hraní scének, jak se zachovat v určitých situacích a velká večerní bojovka, u které se však jednalo o pouhý aprílový žert.

V neděli jsme společně s domorodci oslavili mši svatou a po obědě jsme se po vzoru Nikol, která se po zjištění, že ji všichni hledají a mají o ni starost, vrátila domů, také odebrali na zpáteční cestu. „Víkendovka se mi moc líbila. Hodně nás to i poučilo, že si musíme dávat pozor na své kamarády a na to, co dáváme na facebook,“ řekl jeden z účastníků Honza Macek.

Víkendovka se vydařila a všichni se již jistě těší na další dobrodružství.