Zprávy z prosetického střediska

Zdravíme vás do mrazivého února. Na středisku se snažíme plně využívat sněhu a chystáme jarní prázdniny v Jablonci nad Nisou.

Kdo nepojede tam, má možnost navštěvovat středisko na různých akcích. Jednou se půjde do kina a děti si uvaří oběd, dvakrát je pro děti připraveno sportovně soutěžní odpoledne, jedno odpoledne bude věnováno C-Walku, který děti neustále velmi baví. Mezitím v Jablonci budeme lovit mamuty a snažit se odolávat době ledové a všem jejím nástrahám. A samozřejmě tam budeme běžkovat a užívat si sníh co to půjde. Abychom si to nacvičili, byli jsme s dětmi na běžkách už tuto neděli 5. února. Před tím jsme ještě šli na mši do trnovanského kostela, pro některé to byla první návštěva kostela a pro mě bylo překvapením, jak moc se jim tam líbilo. Musela jsem holkám slíbit, že se tam spolu určitě ještě někdy vydáme. Po mši jsme jeli na Komáří vížku. V kázání nás Žanek upozorňoval, že nemáme být jako chameleoni a přizpůsobovat svou „barvu“ okolí, to se nám moc nepovedlo, protože hned po vysednutí z auta jsme všichni byli celí bílí od sněhu, ale naštěstí to Žanek v kázání myslel trochu jinak.

Školáci se přehoupli do dalšího pololetí a tak jsme měli o pololetních prázdninách akci a šli s dětmi do plavecké, kdo nechtěl, nebo se nepřihlásil zavčas, měl možnost péct sušenky na valentýnský ples, který se chystá tento pátek 10. února. Děti mají za úkol se pěkně obléci, a upravit, abychom mohli vybírat ty nejkrásnější, kteří dostanou korunky a budou vyhlášeni za královny a krále plesu. V pololetí se také trochu zamýšlíme nad naší prací a nad tím, co se nám podařilo a co ne. A především co se podařilo dětem, proto pro ně chystáme akce, které jsou pro ně odměnou za půlroční snažení.

Užívejte si plesové a maškarní sezóny a těšíme se na viděnou- třeba na Zelený čtvrtek, kdy pro vás chystáme otevření našeho střediska.

Za prosetické středisko Helena Janíková